Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Vážení přátelé,

sdružení Mezi řekami a obec Krňany vám představují publikaci Mezi Vltavou a Sázavou.

Věříme, že ji uvítáte jako souborné vydání kulturně historických informací o regionu s uvedením řady zatím nepublikovaných materiálů. Třeba o prvním jahodáři v Čechách Rudolfu Strimplovi, tisíciletém klášteru na Ostrově při soutoku Vltavy a Sázavy u Davle, Vystěhování prostoru mezi Vltavou, Sázavou, Benešovem a Sedlčany pro cvičiště SS za II. světové války spojené v příloze s DVD Vystěhování nebo o obyčejném životě obcí Krňany, Teletín, Třebsín za 950 let jejich existence na ostrohu nad Vltavou a Sázavou. V knížce najdete vzpomínky trempů ze Svatojánských proudů i historii kostela Panny Marie ve Vysokém Újezdu.

Chystané webové stránky Mezi řekami Vltavou a Sázavou se do budoucna stanou informačním rozcestníkem regionu s odkazy na obce regionu, kulturní památky, sportovní a společenské akce.

Obsah knížky naleznete při kliknutí na „více“ a ukázky publikace jsou v jednotlivých kapitolách na pravé straně webu.

Zakoupením publikace podpoříte další chystané kulturně historické projekty, jako je muzeum prvního jahodáře v Čechách Rudolfa Strimpla v hasičské zbrojnici nebo opravu sochy Jana Nepomuckého v Teletíně, či řadu přednášek o historii regionu a další akce v Krňanech nebo Třebsíně. Současně i přípravu pokračování publikace Mezi Vltavou a Sázavou II.

Hezké chvíle s historií přeje Václav Šmerák, sdružení Mezi řekam

Ukázka z Mezi Vltavou a Sázavou – PDF