Sdružení MEZI ŘEKAMI mapuje historii meziříčí Vltavy a Sázavy, odkaz prvního jahodáře R. Strimpla, totální vystěhování obyvatel regionu za II. svět. války.

Připravujeme

Vážení přátelé, na jaro chystáme úpravu webových stránek. Budou přehlednější, modernější s dozvíte se více o historii regionu. Blíží se také 80. výročí vystěhování regionu za 2. světové války

Vážení přátelé, na jaro chystáme úpravu webových stránek. Budou přehlednější, modernější, více se dozvíte o historii regionu. Blíží se také 80. výročí vystěhování regionu za 2. světové války. Začneme již letos 1. listopadu 2021 odbornou konferencí, kterou připravuje historik T. Zouzal  a Státní okresní muzeum v Benešově, Mgr. M. Sejk. Opět se sejdeme v Senátu Parlamentu ČT - 11. března 2022  a pak 3.7. 2021 a 2.7.2022 na festivalu Třebsínské zvonění, v místech odchodu prvních vystěhovaných rodin z obce Třebsín a regionu. Součástí roku vzpomínek budou publikace, přednášky v obcích a muzeích, projekce dokumentárních filmů, literární soutěž. Na přípravách se podílí vystěhované obce, města, regionální muzea. Projekt podporuje Středočeský kraj a řada dalších organizací regionu. Více o vystěhování v dokumentech níže, na stranách 1, 2, 3. Držte nám palce a těšíme se na vás. Příští měsíce budou jistě již lepší. Mezi řekami.

 

 

Tradiční vánoční koncert - sobota 15. prosince 2018 od 18.00

Kostel Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdu u Netvořic

České a evropské koledy v podání  komorního sboru Carmina Bohemica, sbormistrině Věra Hrdinková, Český rozhlas

Současně zveme na Tříkrálové zpívání s kapelou Pražec v sobotu 5. ledna 2018 od 17.00

Více

Vánoční koncert Carmina Bohemica Vysoký Újezd 2018

Odcházení Otce vlasti….

Rekonstrukce pohřebního lože císaře Karla IV. s jeho korunními klenoty v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy – 11. 12. 2018 – 3. 2. 2019.

Odcházení Otce vlasti plakát

Více

Úklid Sekanky a instalace Info tabulí naučné stezky Sekanka – Ostrov – Kilián

se konala 18. 3. 2017 za hojné účasti obyvatel, členů SDH a myslivců z Hradištka. Děkujeme!
Více - fotoreportáže

Vzpomínka při příležitosti 75. Výročí vystěhování Benešovska a Sedlčanska za 2. světové války

za účasti pamětníků a obyvatel regionů se konala v zaplněném sále 17. března 2017 v Senátu Parlamentu ČR. Mezi hlavními řečníky byli Petr Pithart, bývalý senátor a předseda parlamentu ČR; Jan Němeček, historik, Historický ústav AV ČR; starostové měst Jan Slabý a Jiří Burian a řada dalších autorů publikací a filmů s tématikou vystěhování. Více - fotoreportáž

Publikace Cvičiště - Benešov VSTUP ZAKÁZÁN!!

Celou publikaci naleznete na: http://online.fliphtml5.com/uykc/kpjt/

Publikace Cvičiště - Benešov VSTUP ZAKÁZÁN!!

Info sešit III - Vysoký Újezd,

a historie středověkých tvrzišť v regionu, autoři Jan Vizner, Václav Šmerák bude vydán v září 2017.

kostel narození Panny Marie Vysoký Újezd
více