Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

NOVÉ INFORMACE O VYSTĚHOVÁNÍ REGIONU MEZI VLTAVOU A SÁZAVOU ZA 2. SVĚTOVÉ VÁLKY

Zveme vás 17. března 2017 od 10.00 h do Senátu Parlamentu ČR na setkání při příležitosti 75. výročí vystěhování regionu mezi Vltavou a Sázavou po Benešov a Sedlčany za 2. světové války. Setkání je spojeno s projekcí dokumentárních filmů, ukázek z nově publikovaných knih, informací historiků a bude zde v premiéře představena 3D vizualizace benediktinského kláštera na Ostrově nad soutokem Vltavy a Sázavy.

V rámci Setkání v Senátu bude prezentována Publikace „Zabráno pro SS“

Kniha historika Tomáše Zouzala „Zabráno pro SS“ je výsledkem dvanáctiletého výzkumu nejen v dotčené oblasti, ale zejména v českých a německých archivech. Čtenáři na více než třech stovkách stran naleznou poutavý příběh o postupné přeměně zemědělského kraje uprostřed Čech v německý výcvikový prostor, dozvědí se, za jakých okolností vznikl, kdo stál v pozadí, či jak hluboké dopady jeho zřízení mělo. Nechybí ani kapitoly věnované výcviku a příslušníkům SS. Text doprovází více než 150 obrazových příloh.

Pro účastníky setkání v Senátu Parlamentu ČR 17.3. 2017 je připravena  knížka Mezi řekami, noviny Vystěhování a DVD Vystěhování jako upomínka na 75. výročí vystěhování regionu mezi Vltavou a Sázavou.

Příležitostné noviny – Vystěhování 1942 – 45

3D vizualizace kláštera na Ostrově nad soutokem Vltavy a Sázavy, otevření INFO stezky na Sekance, Ostrově.

Vernisáž výstavy ORA ET LABORA v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy.