Sdružení MEZI ŘEKAMI mapuje historii meziříčí Vltavy a Sázavy, odkaz prvního jahodáře R. Strimpla, totální vystěhování obyvatel regionu za II. svět. války.

Vážení přátelé, na jaro chystáme úpravu webových stránek. Budou přehlednější, modernější s dozvíte se více o historii regionu. Blíží se také 80. výročí vystěhování regionu za 2. světové války

Vážení přátelé, na jaro chystáme úpravu webových stránek. Budou přehlednější, modernější, více se dozvíte o historii regionu. Blíží se také 80. výročí vystěhování regionu za 2. světové války. Začneme již letos 1. listopadu 2021 odbornou konferencí, kterou připravuje historik T. Zouzal  a Státní okresní muzeum v Benešově, Mgr. M. Sejk. Opět se sejdeme v Senátu Parlamentu ČT - 11. března 2022  a pak 3.7. 2021 a 2.7.2022 na festivalu Třebsínské zvonění, v místech odchodu prvních vystěhovaných rodin z obce Třebsín a regionu. Součástí roku vzpomínek budou publikace, přednášky v obcích a muzeích, projekce dokumentárních filmů, literární soutěž. Na přípravách se podílí vystěhované obce, města, regionální muzea. Projekt podporuje Středočeský kraj a řada dalších organizací regionu. Více o vystěhování v dokumentech níže, na stranách 1, 2, 3. Držte nám palce a těšíme se na vás. Příští měsíce budou jistě již lepší. Mezi řekami.